XI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera

W pierwszy październikowy weekend w Pokrzywnie i Trzciance odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia”.

REKLAMA

Wydarzenie otworzył Koncert Inauguracyjny w reżyserii Włodzimierza Ignasińskiego, pt. „Rachunek kamieni” w wykonaniu recytatorów Nieistniejącego Teatru Poezji LOTKA oraz muzyków z zespołu Ławeczka - Karola Szonowskiego i Karoliny Furmańczyk.

W sobotę 2 października w Pokrzywnie w sali studia nagrań Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych „Pokrzywa” (głównego organizatora konkursu) odbyły się przesłuchania konkursowe 31 recytatorów z całej Polski w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieży i dorosłych.

Prezentacje oceniało Jury: Zuzanna Saporznikow – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Krzysztof Skibski – dr hab. prof. UAM w Poznaniu, filolog, teatrolog, językoznawca oraz Grzegorz Szlanga – reżyser.

Jury podkreśliło znakomity poziom artystyczny i organizacyjny konkursu. Zwróciło uwagę na to, że: „spotkanie recytatorów w Pokrzywnie było znów prawdziwym świętem literatury, wspólnym namysłem nad słowem, które – ani jedno – z całą pewnością nie było złe. Słowem, które zapraszało do nowych odczytań otaczającego świata, do poznawania natury także w niejako odzyskanej współobecności”.

Zwieńczeniem konkursowych zmagań był Koncert Galowy w reżyserii Piotra Dehra z Poznania, który odbył się w niedzielę w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance – współorganizatora konkursu. Nagrody wręczali: Prezes Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych „Pokrzywa” Bartosz Sokulski i radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz.

W kategorii młodzieżowej nagrody otrzymali:

I Nagroda ex aequo: Julianna Sroka-Kierończyk z Poznania i Jakub Kosiński z Żagania.

II Nagroda – Szymon Andrzejewski z Gorzowa Wlkp.

III Nagroda – Jan Abramowicz z Lubaczowa.

Dwa równorzędne Wyróżnienia: Patrycja Leszczawska i Miłosz Mazur z Lubaczowa.

W kategorii dorosłych nagrody otrzymali:

I Nagroda ex aequo: Radosław Janik z Runowa i Marek Smoliński z Krzyża Wlkp.

II Nagroda – Kacper Rokosz z Tarnowa.

III Nagroda ex aequo: Alicja Czarnuszka ze Szczecina i Aleksandra Wleklak z Lubasza.

Trzy równorzędne Wyróżnienia: Janusz Bąk z Wadowic, Zofia Ignasińska z Trzcianki i Adrian Krzych z Lubaczowa.

Przyznano też Nagrody Specjalne Pawłowi Ogórkiewiczowi z Łodzi i Mikołajowi Troszczyńskiemu z Lwówka.

Wyróżnienie specjalne od Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk za kultywowanie piękna ojczystej mowy, za czystą dykcję i utrzymanie zasad poprawnej wymowy polskiej otrzymał Dawid Sujata z Augustowa.

To ogólnopolskie wydarzenie artystyczne było znakomitą promocją naszego powiatu i regionu, tym bardziej, że konkurs był dofinansowany przez Samorząd Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki