XIV Regionalny Turniej Warcabowy w Gębicach

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

Tegoroczny, XIV już Regionalny Turniej Warcabowy dla organizacji sportowej „Sprawni-Razem”, odbył się w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach 18 października 2018 roku.

REKLAMA

W rozgrywkach uczestniczyło 30 zawodników z 6 szkół i placówek regionu pilskiego: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich z Wyrzyska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego z Czarnkowa, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii ze Starej Łubianki, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej z Piły, Zespół Szkół nr 1 z Wągrowca, oraz Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej, a stawką były: medale i nagrody rzeczowe w kategorii indywidualnej, puchary w kategorii drużynowej, a przede wszystkim kwalifikacja do mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie). Imprezę swoją obecnością uświetnili wice starosta czarnkowsko-trzcianecki Jacek Klimaszewski i prezes Związku Stowarzyszeń Społeczno-Sportowych „Sprawni-Razem” pani Aleksandra Błażejewska. Nad poprawnym przebiegiem całych rozgrywek czuwał wykwalifikowany sędzia warcabowy - Janusz Kus z Sarbki. Gospodarzem tego sportowego wydarzenia była Alicja Kasperczak - dyrektor Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach, która uroczyście otworzyła turniej.

Po otwarciu zawodów, zapoczątkowanym prezentacją drużyn, przemówieniami zaproszonych gości i życzeniami samych sukcesów, rozpoczęła się trwająca siedem rund rywalizacja. Zawodnicy czasami finiszowali w tempie błyskawicznym, a czasami długo wyczekiwali na zakończenie rund, bo często poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. Cisza, napięcie i skupienie, ogarnęły gwarną na co dzień, salę gimnastyczną gębickiej Kornelówki.

Ostatecznie, po zakończeniu zawodów, rozdano puchary: w młodszej kategorii wiekowej dla gospodarzy, którzy w składzie: Krzysztof Ślęga, Klaudia Stawikowska i Kamil S. zaprezentowali najwyższy poziom, oraz w starszej kategorii wiekowej dla uczniów ze Starej Łubianki, którą reprezentowali: Przemysław Krzepisz, Miłosz Jesionek i Bartek Tomaszewski. Zwycięzcy jednocześnie zostali zakwalifikowani do udziału w Mistrzostwach Polski i Świata w Miłakowie, które odbędą się już w listopadzie tego roku.

- Należy nadmienić, że XIV Regionalny Turniej Warcabowy dla „Sprawni-Razem” odbył się dzięki wsparciu budżetu Powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz Gminy Czarnków. Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe składamy również firmie: Poli-Vet z Czarnkowa, która jest z nami od początku rozgrywania turnieju. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, zwycięzcom medali i nagród, a drużynom pięknych błyszczących pucharów! - podsumowuje Piotr Mielcarek.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: facebook.com/czarnkowgmina / Piotr Mielcarek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki