XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografii się nie damy"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 8)

 

Język polski nie jest łatwy. Ortograficzne dylematy trapią każdego z nas. Mają je również uczniowie połajewskiej szkoły, którzy 27 kwietnia 2018 r. wzięli udział w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortografii się nie damy”. Od kilkunastu lat organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance.

REKLAMA

W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 55 uczniów z 14 szkół podstawowych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Szkołę z Połajewa reprezentowali uczniowie: Zuzanna Pompała (kl. Va), Blanka Kozłowska (kl. VIb), Katarzyna Anioła (kl. VIIb) i Jakub Szymański (kl. IVb).

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy polegał na uzupełnieniu dyktanda ortograficznego, którego treścią była jedna z trzcianeckich legend. Uczennica Zuzanna Pompała najlepiej napisała dyktando i zajęła pierwsze miejsce w grupie wiekowej klas IV-V.

Wszyscy uczniowie Szkoły z Połajewa uzyskali wysokie wyniki z dyktanda, a tym samym zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Wzięło w nim udział pięć drużyn, których reprezentanci danej szkoły łącznie uzyskali najwyższą liczbę punktów w dyktandzie. W tej części konkursu uczniowie rozwiązywali kwiz interaktywny na platformie Kahoot. Drużyna z naszej szkoły najszybciej i bezbłędnie udzielała odpowiedzi, dzięki czemu została zwycięzcą tego etapu konkursu i uzyskała Tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortografii się nie damy”. Uczniowie otrzymali piękną statuetkę, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki