XX Międzynarodowe Spotkania Kolędników – Dudziarzy "Do szopy, hej pasterze!"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 97)

 

Dwudziesty raz, w trzeci weekend stycznia 18-19.2020r. w Gminie Połajewo odbyły się Międzynarodowe Spotkania Kolędników – Dudziarzy „Do szopy, hej pasterze!”, w trakcie których zaprezentowały się polskie i zagraniczne kapele dudziarskie z Wielkopolski, Podhala, Włoch, Bułgarii, Słowacji oraz Szkocji.

REKLAMA

W sobotę, 18 stycznia 2020 r. w drodze do Połajewa kapele zatrzymały się w Poznaniu aby krótko kolędować w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Wieczorem odbyła się biesiada „Z dudami w świat” w Gorzelni 505 w Połajewie. 

W niedzielę, 19 stycznia 2020 r. spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą pasterską celebrowaną przez Ks. Bpa Grzegorza Balcerka w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Połajewie. Pod połajewskim tryptykiem „Pokłon pasterzy” – jedną z najstarszych scen Bożego Narodzenia z pasterzami grającymi na dudach (Mateusz Kossior, Poznań 1572 r.) spotkały się wszystkie zaproszone kapele dudziarskie by świętować Narodzenie Pańskie. Po mszy świętej w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie odbył się finałowy koncert kolędników.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: polajewo.pl / Damian Kalupa

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki