XXV Sesja Rady Miejskiej Trzcianki

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 16)

 

W czwartek, 10 września, odbyło się kolejne posiedzenie trzcianeckich rajców. Do grona radnych dołączył Pan Jan Czarnecki, który zastąpił Pana Mariusza Łuczaka. Tematem otwierającym czwartkowe posiedzenie była prezentacja uruchomienia w Trzciance Centrum Usług Społecznych i Centrum Integracji Społecznej, którą przedstawił Burmistrz Krzysztof W. Jaworski.

REKLAMA

Następnie na wniosek Radnego Edwarda Joachimiaka włodarz złożył informacje w sprawie naboru na stanowisko członka Zarządu Spółki ZIK w Trzciance Pana Marka Kupsia. 

W projekcie zmian do uchwały budżetowej na 2020 rok radni opozycji nie zaakceptowali trzech propozycji Burmistrza dotyczących wprowadzenia wydatków inwestycyjnych w kwocie 120.000 zł na budowę chodnika i parkingu na ul. Broniewskiego przy bloku nr 22, 25.000 zł na projekty techniczne obiektów turystycznych dotyczących budowy Mariny w Radolinie oraz 40.000 zł na wkład własny na zakup łodzi motorowej z silnikiem i podstawowym osprzętem ratowniczym oraz przyczepą. Ostatecznie zmiany autopoprawką wprowadził Burmistrz i uchwała została przez radnych przyjęta. 

Bez większych uwag przyjęto projekty uchwał dotyczące maksymalnej wysokości wynagrodzenia opiekuna dziennego, średniej ceny paliwa w gminie Trzcianka na rok szkolny 2020/21, zbycia nieruchomości rolnej o powierzchni 1,1611 ha w Trzciance przy ul. K. Przerwy – Tetmajera, zmian do uchwały w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok i utworzenia Oddziału Żłobkowego w Gminnym Przedszkolu nr 4 w Trzciance. 

Projekt dotyczący zmiany uchwały w sprawie publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych gminy Trzcianka odnoszący się do utworzenia w Szkole Podstawowej w Białej dwóch oddziałów przedszkolnych oraz zmiany siedziby Gminnego Przedszkola w Siedlisku, który wcześniej zaopiniowany został pozytywnie przez Wojewódzkiego Kuratora Oświaty, nie został poparty przez trzcianeckich radnych i głosami opozycji nie został przyjęty.

Na trwającej do późnych godzin wieczornych sesji radni zdecydowali również o aktualizacji „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Trzcianka”, zmianie w statucie Gminy Trzcianka, przyjęciu planu pracy komisji stałych Rady Miejskiej na II półrocze 2020, czy uchyleniu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru farmy wiatrowej w rejonie wsi Siedlisko.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki