Z dziećmi o bezpieczeństwie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 6)

 

Dzielnicowi oraz policjantki zajmujące się profilaktyką od początku września br. prowadzą cykl spotkań z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz wskazanie im najczęstszych zagrożeń występujących w życiu codziennym.

REKLAMA

W minionym tygodniu mundurowi z wieleńskiego komisariatu odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie Wielkim oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Wieleniu. Podczas spotkań policjanci przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w domu, podczas drogi do szkoły oraz w samej szkole. Rozmawiali na temat bezpiecznych zabaw, a także kontaktu z osobą obcą. W trakcie wizyt mundurowi omawiali zasady bezpiecznego poruszania się po ścieżkach dla pieszych, poruszania się drogą w przypadku braku chodnika oraz zasady poruszania się po ścieżkach rowerowych. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym numery alarmowe i zasady prawidłowego wzywania służb ratowniczych, a także informowali o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Co należy podkreślić i co bardzo cieszy – dzieci brały czynny udział w spotkaniach i posiadały dużą wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / mł. asp. Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki