Z rolnikami o bezpieczeństwie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

W minionym tygodniu na terenie Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie z inicjatywy profilaktyka z czarnkowskiej komendy, przeprowadzono szkolenie dotyczące bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych na terenach wiejskich oraz ochrony pracy kobiet i dzieci w gospodarstwie rolnym. Spotkanie skierowane było do rolników z terenu gminy Połajewo, a poprowadzili je przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, oddział w Pile.

REKLAMA

W rolnictwie wypadki przy pracy zdarzają się częściej niż w innych działach gospodarki. Rolnik obsługuje skomplikowane maszyny i urządzenia, wykonuje prace związane z uprawą i ochroną roślin, oporządza zwierzęta. Dokonuje też drobnych napraw sprzętu. Często zdarza się, że wszystkie te czynności robi w pośpiechu, bez odpoczynku, pracując po kilkanaście godzin na dobę. A do tragedii nie trzeba zbyt wiele!

Aby prace w gospodarstwie rolnym były bezpieczne, profilaktyk z czarnkowskiej komendy przygotował przy współpracy z ks. proboszczem Markiem Jańskim z Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie spotkanie, na które zaproszono inspektorów Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, oddział w Pile – Dorotę Kledzik i Zbigniewa Ćwikłę oraz rolników.

Zaproszeni inspektorzy posługując się własnym doświadczeniem zawodowym i wieloletnią praktyką omówili najczęściej występujące niebezpieczeństwa podczas prac na gospodarstwie rolnym. Zwrócili uwagę na właściwą obsługę maszyn rolniczych i ciągnika rolniczego. Istotnymi kwestiami poruszanymi na szkoleniu było bezpieczeństwo w budynkach gospodarskich i na podwórzach, obsługa zwierząt, kontakt z substancjami chemicznymi i elektrycznością, a przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci.

Policja serdecznie dziękuje ks. proboszczowi za pomoc w zorganizowaniu szkolenia.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / mł. asp. Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki