Zaatakował nożyczkami

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 22-letni mieszkaniec Trzcianki, który wraz ze swoimi kolegami na jednej z ulic pobił 21-latka, a następnie zaatakował go nożyczkami. Pokrzywdzony z dwoma ranami kłutymi, obrażeniami głowy oraz ogólnymi stłuczeniami ciała trafił do szpitala. Za popełnione przestępstwo agresorowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostali podejrzani mogą trafić do więzienia na 8 lat.

REKLAMA

12 grudnia br. około godziny 02:00 w nocy dyżurny trzcianeckiego komisariatu odebrał zgłoszenie ze szpitala o przyjęciu pacjenta z ranami kłutymi na udzie i okolicy klatki piersiowej, obrażeniami głowy oraz ogólnymi stłuczeniami ciała. Na miejsce natychmiast udali się miejscowi mundurowi. W rozmowie z pokrzywdzonym 21-letnim mieszkańcem gminy Trzcianka ustalili, że kilkadziesiąt minut wcześniej na jednej z ulic został zaatakowany przez 5 młodych mężczyzn. Sprawcy uderzali go rękoma i kopali po całym ciele, natomiast jeden z nich ugodził go dwukrotnie nożyczkami.

Zaraz po przyjęciu zawiadomienia policjanci przystąpili do poszukiwania podejrzanych. W wyniku pracy operacyjnej wszyscy sprawcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani. To mieszkańcy Trzcianki w wieku od 20 do 23 lat, wcześniej notowani za inne przestępstwa. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić całej piątce zarzut pobicia, dodatkowo jeden z zatrzymanych, 22-letni mieszkaniec Trzcianki odpowie za pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

14 grudnia br. sąd na wniosek prokuratora i śledczych zastosował wobec 22-latka dwumiesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali podejrzani mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki