Zakończenie praktyki zawodowej w Thule

W ramach praktyk dla uczniów Zespołu Szkół w Krzyżu Wlkp. Firma THULE, gdzie odbywały się praktyki, zorganizowała konkurs. Konkurs polegał na przygotowaniu propozycji usprawnienia w obszarze praktyk. Z racji, iż praktykanci przebywali na 3 różnych wydziałach, przygotowywali oni propozycje usprawnień w Dziale Utrzymania Ruchu, na Wydziale W10 oraz w Dziale Konstrukcyjno-Technologicznym.

REKLAMA

Uczniowie wykazali się ogromną spostrzegawczością oraz pomysłowością – każdy z nich przygotował po kilka lub nawet kilkanaście pomysłów na usprawnienia, szczegółowo argumentując każde z nich. 

Pomysły były bardzo ciekawe, jednak z każdego obszaru opiekun praktykwybrał autora najlepszego pomysłu, i tak, w dziale Utrzymania Ruchu nagrodzony został Krzysztof Włoch za pomysł „Usprawnienie systemu składania zamówień”. Pomysł polegał na stworzeniu systemu, który spowodowałby szybsze, łatwiejsze oraz wygodniejsze składanie zamówień. 

Wprowadzenie kilku stanowisk na terenie całego zakładu z przygotowanym oprogramowaniem zawierającym katalog z najczęściej zamawianymi materiałami, częściami itp. Lista ta mogłaby być cały czas aktualizowana ponieważ nigdy pierwsza lista/katalog nie będzie idealna i nie zaspokoi wszystkich potrzeb. Osoba odpowiedzialna za zamówienie pobierałaby dane z dostępnych stanowisk poprzez wewnętrzną sieć. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu marnowanego na dojście do takiej osoby, która jest odpowiedzialna za zamówienia. 

W Dziale Konstrukcyjno-Technologicznym nagrodzony został Jakub Mikler za usprawnienie: stół do testowania sprzętu o zmiennych potencjałach, tak aby samemu można było regulować napięcie, a nie przy stałym np. 24V. Jako iż to dział służący do takich zadań i sprawdzania maszyn, to przydatna i istotna sprawa dla elektronika w dziale. 

Na wydziale W10 nagrodzony został Bartosz Biliński.Usprawnienie: sprawdzian kontrolny danego elementu. Chodzi o to, że dany element jest już wygięty i został zotworowany, przekazany zostaje do punktu kontrolnego czyli urządzenia, które jest wykonane pod dany element i gdy wchodzi odpowiednio w każdy otwór i długość się zgadza, oznacza to że dany wyrób jest dobry. Dzięki takiemu punktowi kontrolnemu zaoszczędzimy czas, ponieważ nie będzie trzeba mierzyć elementu ręcznie. 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni torbami podróżnymi Thule. Gratulujemy pomysłów wszystkim praktykantom z Zespołu Szkół!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Zespół Szkół w Krzyżu Wlkp.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki