Zakończenie roku szkolnego w Gminie Lubasz

REKLAMA

Przedszkole Bajka

23 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie sześciolatków Przedszkola „BAJKA” w Lubaszu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Sobkowiak oraz wychowawców: Patrycji Cyrulik, Moniki Stochaj-Górznej, Doroty Turek i Magdaleny Szwerkolt-Chodzyńskiej w strojach galowych, wierszem i piosenką podziękowały za wszystkie lata spędzone w Przedszkolu. Następnie przedszkolaki zostały obdarowane dyplomami i pięknymi książkami. Wszystkie sześciolatki otrzymały prezenty od Pana Wójta Gminy Lubasz. Po części oficjalnej dzieci spotkała wielka niespodzianka. Pracownicy przedszkola, chcąc sprawić dzieciom przyjemność, zaprezentowali teatrzyk „Rzepka”. Absolwenci z wielkim zainteresowaniem, humorem i uśmiechem na twarzy obejrzeli występ, po czym spotkali się przy wspólnym stole, zajadając pyszny torcik. Po deserze przyszedł czas na zabawę na placu przedszkolnym, gdzie czekała na wszystkich niespodzianka - zamek dmuchany.

Szkoła Podstawowa w Kruczu

"Wakacji nadszedł czas!" Pod takim hasłem 25 czerwca 2021 roku o godz. 8.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Kruczu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Gościem na uroczystości była Przewodnicząca Rady Gminy Pani Żaneta Andrzejewska. Każdemu dziecku natomiast towarzyszył jeden rodzic.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły komendą odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły zabierając głos, szczerze dziękowała wszystkim zebranym. Uczniom - za trud i zaangażowanie włożone w naukę, rodzicom - za pomoc i wsparcie okazywane zarówno dzieciom, jak i nauczycielom podczas pracy zdalnej oraz za wspaniałą współpracę ze szkołą. Nauczycielom natomiast za kreatywność, zaangażowanie i trud włożony w pracę, które pozwoliły zbudować oazę spokoju pośród panującego wokół chaosu.

Dyrektor Szkoły podsumowała również osiągnięcia uczniów, tj. - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” dla Łukasza Arend, - zwycięstwo w Okręgowym Konkursie SKO w SGB, w którym szkoła zdobyła nagrody: karta prezentowa empiku o wartości 200 zł dla opiekuna SKO – Pani Hanny Polowczyk, karta prezentowa empiku dla szkoły o wartości 500 zł oraz plecaki dla każdego ucznia.

Wychowawcy klas wręczając świadectwa i nagrody, gratulowali swoim uczniom osiągniętych wyników w nauce, a dzieci i rodzice dziękowali nauczycielom za ich pełną poświęcenia pracę. Uroczystość uświetniły występy uczniów. Na koniec odśpiewano hymn szkolny. 

Szkoła Podstawowa w Lubaszu

W piątek 25. czerwca 2021r. uroczyście zakończono rok szkolny. Nie był to łatwy czas dla uczniów, rodziców i nauczycieli. 8 miesięcy pracy zdalnej okazało się nie lada wyzwaniem, przez który trzeba było przejść, pomagając sobie wzajemnie. Uczniowie lubaskiej podstawówki pracowali na platformie edukacyjnej TEAMS. Szkoła oraz Samorząd Gminy zadbały o to, aby każdy uczeń miał dostęp do potrzebnego sprzętu, a więc użyczano uczniom tablety. Od czerwca spotykano się już stacjonarnie, odnawiając więzi i znajomości, zdobywając wiedzę i umiejętności. Nie trwało to jednak długo, bo nadszedł czas pożegnania.

Najpierw o godzinie 8:30 rok szkolny zakończyły klasy I-V. Trzecioklasiści ukończyli pierwszy etap edukacji, żegnając wychowawców. W klasach IV-V wyróżniono uczniów za znakomite wyniki w nauce i zachowaniu. Uczniowie klas III zaprezentowali krótką część artystyczną, która wprowadziła wszystkich w wakacyjny klimat.

O godzinie 10:00 nadszedł czas pożegnania 8-klasistów oraz klas VI i VII. W tym roku Nagroda Wójta przyznana została Norbertowi Majchrzakowi z kl. VIII b, Nagroda Dyrektora – Pawłowi Sarzale z kl. VIII a oraz Nagroda Rady Rodziców - Julii Piskalskiej z VIII a. Wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody z rąk Wójta Gminy Lubasz – pana Marcina Filody, Dyrektor Szkoły – pani Wiolety Zarzecznej oraz Przewodniczącej RR – pani Natalii Smolak.

Inni wyróżnieni uczniowie z klas VI-VIII otrzymali nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, ograniczono liczbę gości, a listy dla rodziców odebrali uczniowie.

Apel był okazją do pożegnania pani sekretarki, długoletniej pracownicy szkoły: pani Bernadety Bogdanowicz-Błoch. Pani dyrektor podziękowała za współpracę oraz życzyła wszystkiego, co najlepsze na emeryturze.

Następnie zaprezentowano część artystyczną w wykonaniu uczniów kl. VIII. Uczniowie szkoły: Oscar Kowal i Aurelia Masłek, wykonali utwory muzyczne na pianinie i skrzypcach.

Ostatnim elementem był polonez, którego zatańczyli absolwenci oraz tort od rodziców. Pożegnano uczniów, życząc im ciepłych i - przede wszystkim - bezpiecznych wakacji. Absolwentom złożono życzenia sukcesów oraz realizacji celów w przyszłości.

Szkoła Podstawowa w Miłkowie

25 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Publicznej Szkole Podstawowej im Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Na początku Pani dyrektor Jolanta Zmyślona przywitała Wójta Gminy Lubasz Pana Marcina Filodę, Przedstawiciela Rady Rodziców Panią Emilię Urban, rodziców uczniów kl. VIII, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas uroczystości ósmoklasiści odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Najlepsi uczniowie z kl. IV-VII otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe.

Wyróżnieniem dla uczennicy klasy VIII Oliwii Papaj była „Nagroda Wójta Gminy Lubasz”, którą osobiście wręczył wójt Pan Marcin Filoda.

Ze względów bezpieczeństwa, uczniowie pozostałych klas I-VI otrzymali świadectwa od wychowawców w klasach.

Ten rok nie należał do łatwych. Był pełen wyzwań, wzruszeń i niepewności, co do przyszłości. Mimo wszystko, udało się wspólnie dotrwać do mety - zakończenia roku. Pani dyrektor Jolanta Zmyślona pogratulowała wszystkim uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Gmina Lubasz / fot. przedszkole Bajka - Marcin Zodro

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki