Zakończono przebudowę świetlicy wiejskiej w Folsztynie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

W marcu 2021r. zakończono prace budowlane związane z przebudową świetlicy wiejskiej w Folsztynie. Inwestorem zadania był Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu.

REKLAMA

Zadanie realizowane było w formule „zaprojektuj i wybuduj”, tzn. na bazie opracowanego programu funkcjonalno- użytkowego wykonawca wybrany w trybie przetargu nieograniczonego przygotował dokumentację projektową, a następnie na jej podstawie wykonał roboty budowlane. W ramach zadania kompleksowo przebudowany został obiekt sali wiejskiej oraz sąsiedni budynek gospodarczy stanowiący zaplecze budynku sali. W obu budynkach wymieniona została konstrukcja dachowa wraz z ociepleniem. Zmieniony został układ funkcjonalny wewnątrz budynków. Wykonano nowe ściany wewnętrzne, instalacje elektryczne, wod.- kan., wentylacji, centralnego ogrzewania wraz z nową kotłownią oraz przyłącze wodociągowe, elektryczne i kanalizacyjne z odprowadzeniem ścieków do szczelnego zbiornika bezodpływowego. Zamontowana została nowa stolarka otworowa, a obiekty zostały docieplone. W budynku sali wiejskiej zamontowano modułowy podest sceniczny. Do budynku socjalno- gospodarczego dobudowano wiatę, a na jego dachu zainstalowana została instalacja fotowoltaiczna, która ma pokryć część zapotrzebowania modernizowanych obiektów w energię elektryczną. Zagospodarowano teren wokół obiektów, w tym dodatkowo ze środków Gminy Wieleń wykonano utwardzenie nawierzchni odcinka drogi pomiędzy obiektem sali wiejskiej i budynkiem socjalno- gospodarczym.

W ramach realizowanego projektu oprócz wykonanych już prac budowlanych utworzone zostanie miejsce pracy dla animatora kultury, który będzie prowadził w obiekcie zajęcia aktywizujące dla lokalnej społeczności.

Na realizację zadania Gmina Wieleń pozyskała środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne lub kształtowanie przestrzeni publicznej. Koszt zadania to: 1.050.000 zł, w tym 499.679 zł stanowi pozyskane dofinansowanie zewnętrzne.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Radosław Janecki Kierownik Referatu Techniczno- Inwestycyjnego UM Wieleń Fot. Marcin Waśko

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki