Zawody pływackie na terenie kompleksu basenów kąpielowych w Czarnkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 6)

 

Gotowi do startu, START, takie komendy wybrzmiewały z ust ratowników WOPR na terenie kompleksu basenów kąpielowych w Czarnkowie podczas kolejnych „Zawodów pływackich" zorganizowanych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych. Z uwagi na wzrastającą tendencję prowadzenia zdrowego stylu życia, wśród mieszkańców czarnkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił propagować pływanie jako dyscyplinę wpływająca na wszechstronny rozwój zdolności ruchowej, a także zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży.

REKLAMA

W czwartkowe południe pracownicy OSiR przywitali młodych mieszkańców miasta i gminy, którzy gotowi byli sprawdzić swoje siły i umiejętności pływackie w rywalizacji z najbliższymi, czyli swoimi kolegami i koleżankami ze szkolnego podwórka. 

Zawodnicy startowali odpowiednio w danej kategorii wiekowej i dystansie. Jako pierwsi wystartowali uczniowie klas 3 i młodszych, zaraz po nich odpowiednio kolejno wyższe klasy. Klasyfikacja prowadzona była osobno dla chłopców jak i dziewcząt. Przeszkodą do pokonania był dystans, 25 m dla klas od 3 do 6, natomiast starsi startowali już ze słupka startowego lub jak kto wolał z wody na odcinku 50 m, czyli całej długości basenu. Wśród pływaków dominowały różne style pływackie zaczynając od motylkowego, żabki, delfina, kraula po płynięcie na plecach, każdy zawodnik sprawdzał swoje siły według własnego uznania. Jak słusznie podkreślali najbardziej korzystali z tych technik, które najbardziej przypadły im do gustu podczas lekcji na szkółkach pływackich, bowiem to na nich pod okiem wykwalifikowanej kadry uczyli się najpierw oswajania z wodą dopiero później ćwiczyli formę poprzez wprowadzenie prawidłowych technik pływackich.

Po skończonej rywalizacji nastąpił moment dekoracji, gdzie zwycięzcy z rąk ratowników otrzymali medal, pamiątkowy dyplom oraz karnet wstępu na basen. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Ponadto serdeczne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli, opiekunów, rodziców i dziadków którzy otoczyli opieką swoich podopiecznych podczas kolejnych wzywań życiowych . Przedszkolakom którzy zagościli na nasze zawody, dziękujemy za doping, który na pewno wzmocnił aktywność starszych kolegów. Niech duch sportowej rywalizacji zagości w sercu i duszy wszystkich dzieci. Tym samym zapraszamy wszystkich do uprawiania rekreacji sportowej i spędzania czasu na świeżym powietrzu.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: OSiR Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki