Zawody Wędkarskie na Osiedlu Kociołki

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Spławik, wędka i worek ryb. Tak w skrócie można opisać sobotnie (29.06) zawody wędkarskie, które odbyły się na Zapleczu Rekreacyjnym Osiedla Kociołki. Na starcie stawiło się 44 zawodników, każdy chciał uzyskać najlepszy wynik. 

REKLAMA

- Te zawody wpisały się już w życie osiedla – tłumaczy wiceprezes stowarzyszenia KOCIOŁKI Wiesław Maszewski. - Parę lat temu przy okazji tworzenia naszego osiedla powstał taki fajny pomysł, by zagospodarować teren po byłym wyrobisku żwiru. Chcieliśmy stworzyć coś dla ludzi i dla oka. Myślę, że się udało, mamy teraz piękne łowisko, na którym aktualnie odbywają się zawody. Co ważne popularność naszego akwenu rośnie z roku na rok, dziś mamy aż 44 zawodników. Myślę, że kolejne edycje będą jeszcze lepsze - dodaje.

Co ważne 2 hektarowe łowisko jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zawodach uczestniczył chłopiec, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Dostęp do akwenu zagwarantowały mu specjalne pomosty. 

- To nowość, która daje równe szanse. Osoba na wózku inwalidzkim może spokojnie podjechać do tafli wody. To nowe rozwiązanie, które – jak widać – sprawdza się znakomicie. Chłopiec, który uczestniczy w zawodach, ma teraz takie same szanse na wygraną jak inni zawodnicy. Myślę, że takie pomosty powinny być normą w naszym regionie – mówił Maszewski.  

Zawody trwały kilka godzin. Ostatecznie, najlepszy w kategorii seniorskiej okazał się Benedykt Kawlewski (8,920 kg), tuż za nim uplasował się Szymon Liberski, a trzecie miejsce przypadło Szymonowi Matzowi. 

W kategorii juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Gadziński (5,020 kg), na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Nowak, a trzecim Przemysław Tyszkiewicz. 

Konkurs na największą rybę wygrał Szymon Liberski, który złowił 7 kilogramową bestię. 

Po zawodach odbyła się wspólna biesiada, w której uczestniczyło blisko 150 osób. 


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Osiedle Kociołki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki