Ze skradzioną gotówką próbował uciec z Polski

47-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany na przejściu polsko-ukraińskim w Korczowej, po tym jak ukradł swojemu współlokatorowi blisko 12 tys. złotych. Trzcianeccy mundurowi podejrzewając, że mężczyzna będzie chciał uciec z Polski wszczęli za nim poszukiwania i powiadomili tamtejszą Straż Graniczną. Dzięki szybkiej reakcji służb sprawca kradzieży nie uniknął odpowiedzialności karnej, a część skradzionych przez niego pieniędzy została odzyskana.

REKLAMA

31 grudnia 2021 roku do kryminalnych z Komisariatu Policji w Trzciance zgłosił się mężczyzna, informując o kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 12 tys. złotych. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dzień wcześniej współlokator, 47-letni obywatel Ukrainy wykorzystał jego chwilową nieobecność w mieszkaniu i ukradł z szafy saszetkę z zawartością gotówki. Kiedy zgłaszający wrócił do domu nie było w nim ani sprawcy, ani pieniędzy. Początkowo sądził, że znajomy wkrótce się pojawi, lecz po kilku godzinach utwierdził się w przekonaniu, że został okradziony i postanowił powiadomić o sprawie miejscowych mundurowych.

Trzcianeccy policjanci natychmiast przystąpili do szukania sprawcy. Podejrzewając, że mężczyzna będzie chciał uciec z Polski wszczęli za nim poszukiwania i powiadomili funkcjonariuszy Straży Granicznej na przejściu polsko-ukraińskim w Korczowej. I tak ich przypuszczenia okazały się słuszne. Mężczyzna został zatrzymany podczas próby przekroczenia granicy i noc sylwestrową spędził już w policyjnym areszcie. Mundurowi zabezpieczyli znaczną część skradzionej gotówki, którą posiadał przy sobie. W Nowy Rok 47-latek usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia której się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki