Zebrano ponad 19 tys. zł na leczenie Olka

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 70)

 

7 lipca na boisku wiejskim w Kamienniku odbyła się charytatywna gala DISCO POLO pt. "Gramy dla Olka”. Była to, pierwsza w historii wsi, niecodzienna i bardzo duża impreza, która została zorganizowana, by ratować życie potrzebującego Aleksandra.

REKLAMA

Inicjatorem gali był Ariel Zastróżny z Kamiennika, który we współpracy z członkami Stowarzyszenia „Nasza Wieś Naszym Domem” z Kamiennika, mieszkańcami wsi Kamiennik i Chełst zorganizował tak szczytne wydarzenie. Służyć pomocą i dać odrobinę siebie, aby 5 – letniemu Olkowi żyło się normalnie, tak jak innym dzieciom, to dzisiaj bardzo rzadka idea. „Zabierzcie ode mnie chorobę…”, to hasło które towarzyszyło imprezie i jest obecne na portalach internetowych. Patronat nad imprezą przejęło Stowarzyszenie „Nasza Wieś Naszym Domem” z Kamiennika, które zorganizowało zbiórkę do puszki na leczenie i rehabilitację Olka.

Obfity deszcz przed rozpoczęciem imprezy, nie odstraszył tłumnie przybyłych mieszkańców, którzy okazali „wielkie serce”. Dzięki nim udało się zebrać 19626,46 złotych. Całkowity dochód z charytatywnej gali DISCO POLO zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację chorego chłopca. Konferansjerem charytatywnej gali był Bartosz Niezborała, który oficjalnie rozpoczął imprezę, a następnie aż do północy zachęcał uczestników gali, by wrzucali pieniądze do puszki.

Pokaz strażackich armatek wodnych był jedną z pierwszych atrakcji dla dzieci. Przyjechały wozy strażackie z Piłki, Drawska i Kawczyna. W tym czasie dziewczynkom malowano paznokcie i pleciono warkocze, czym zajęły się profesjonalistki. Część koncertową poprzedził występ Wieleńskiej Orkiestry Dętej. Było to niesamowite wydarzenie, tyle instrumentów i taka muzyka – mówiły dzieci, a wszystko dla ratowania zdrowia Olka. Pierwszy koncert zagrał MIKUŚ, następnie zespół MARKO-POLO i FAN MAX. Później wystąpił JOKER SQUAD, MIKESH, KALIMERO i FISHER. Takich muzycznych gwiazd w Kamienniku jeszcze nie było. Przyjechali charytatywnie dla Olka z Warszawy, Piły, Wielenia, Piłki i Ostródy, by wesprzeć tę piękną inicjatywę, by walczyć o jego sprawność i jego uśmiech. Koncerty zespołów przeplatane były licytacjami, które miały wspomóc datki do puszki. Licytowano płyty zespołów, bilety na żużel, piłki sportowców i wiele innych. Najdroższy okazał się bagażnik samochodowy na rowery przekazany przez Firmę Thule. Wyjątkowe okazało się jednak wiaderko kurek, które pierwszy raz wylicytowali strażacy z Kawczyna za kwotę ponad 200 zł., po czym oddali je ponownie do licytacji i tym sposobem były licytowane trzy razy.

W Kamienniku gościły również członkinie Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi „My Gulcz” z Gulcza, które wspólnie z Klubem Sportowym „Orzeł Gulcz” przywiozły 3256,55 zł. na leczenie i rehabilitację naszego bohatera. Pieniądze zebrali podczas meczu charytatywnego.

Na imprezie nie zabrakło pysznych domowych wypieków pań z Chełstu i z Wieleńskiej cukierni, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Ostatnim punktem charytatywnej gali „DISCO POLO” była zabawa taneczna z zespołem APPLAUSE I DJ PABLO. Zebrane pieniądze policzyły członkinie Stowarzyszenia „Nasza Wieś Naszym Domem” z Kamiennika w obecności rodziców Olka, które zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia i będą przelewane bezpośrednio na konto ośrodków zajmujących się leczeniem i rehabilitacją Aleksandra Bambra.

Tego jeszcze w historii Kamiennika nie było, tylu gwiazd i takiego wsparcia, a wszystko to dla ratowania zdrowia Olka. Ci, którzy byli, otworzyli swoje serca, wsparli tę piękną inicjatywę. Wiemy, że dzięki waszej hojności i pięknym geście, ta inicjatywa pomoże wygrać Olkowi z chorobą – „Zabierz ode mnie chorobę…”.

 

Dziękujemy wszystkim tym, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przygotowanie i realizację tak pięknej inicjatywy, zespołom za koncerty charytatywne, sponsorom i wszystkim wsparającym ten szczytny cel, uśmiech Olka. Tych, których jednak zabrakło w tym dniu w Kamienniku, mogą jeszcze dziś wesprzeć ten szczytny cel przekazując pieniądze na konto Stowarzyszenia „Nasza Wieś Naszym Domem”, Bank Spółdzielczy w Wieleniu, nr konta: 05 8960 0003 0000 0563 2000 0010 z dopiskiem „Na leczenie i rehabilitację Aleksandra Bamber”. Szczegółowe informacje na temat choroby Olka można znaleźć na stronie: www.siepomaga.pl/aleksander-bamber.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: gminadrawsko.pl / Łucja Magdziarz | foto: gminadrawsko.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki