Zespół Szkół w Krzyżu Wlkp. wyjeżdża do Włoch w ramach programu Erasmus+

W Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim realizowany jest kolejny już z rzędu projekt w ramach programu Erasmus+. Jego punktem kulminacyjnym jest zawsze wyjazd na staże zagraniczne.

REKLAMA

Projekt pod nazwą “Zagraniczne staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 BIS” , którego inicjatorem i pomysłodawcą jest wicedyrektor szkoły Sylwia Brączkowska, a koordynatorem Andrzej Mikołajczak, jest w tym roku wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy wyjeżdżamy do Rimini we Włoszech. Uczestnicy projektu to grupa licząca 20 osób i są w niej uczniowie technikum: 14 spedytorów i 6 elektryków. Młodzież wyjeżdża na trzy tygodnie, od 27.11. do 19.12.2021 pod opieką opiekunów z Zespołu Szkół. Wyjazd został starannie zaplanowany i przygotowany, uczestnicy mają zapewnione pełne ubezpieczenie, transport, wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz zorganizowany program kulturowy w postaci wycieczek do San Marino i Wenecji. Co więcej, wszyscy uczestnicy otrzymali na wyjazd kieszonkowe w walucie euro.

Podczas pobytu we Włoszech młodzież będzie zdobywać doświadczenie zawodowe i uczyć się języka włoskiego pod okiem włoskich instruktorów, wobec czego znajomość języka angielskiego jest jak najbardziej wskazana, jest to również świetna okazja aby te umiejętności kształcić i sprawdzić samego siebie. Po odbyciu praktyk młodzież otrzyma certyfikaty o odbyciu stażu zawodowego, a w Polsce w późniejszym czasie również certyfikaty Europass Mobilność, będące dla nich biletem do dobrej pracy w przyszłości.

Wszystkim naszym uczniom oraz ich opiekunom życzymy wszystkiego dobrego i bezpiecznego powrotu do domu. W przyszłym roku zaplanowany jest już kolejny wyjazd na staże! - podsumowuje Andrzej Mikołajczak.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Andrzej Mikołajczak

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki