Zgrupowanie Kadry Polski w Czarnkowie

W dniach 8-9 stycznia odbyło się w Czarnkowie zgrupowanie kadry narodowej U-17 w Ultimate Frisbee pod czujnym okiem selekcjonerów Hanny Woroniuk na co dzień trenerki zespołu Albatros Junior ze Szczecina oraz Artura Geremka trenera czarnkowskiego zespołu ATRE Indians.

REKLAMA

Na zgrupowanie przyjechali zawodnicy z całej Polski. Gościliśmy kadrowiczów z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Czarnkowa. Grupa była liczna 35 osób które pretenduje do 21 osobowej kadry na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 6-13 sierpnia tego roku we Wrocławiu. W tym samym terminie i miejscu co jest wiadomością dosłownie z ostatniej chwili zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w kategorii U-20 czyli zawodników urodzonych w 2003 roku i młodszych. To wielkie święto Ultimate – sportu to prawda niszowego ale zdobywającego dynamicznie coraz większą popularność wśród młodych ludzi co dobrze rokuje na przyszłość.

Było to pierwsze z kilku planowanych przez duet trenerski zgrupowań kadry dla której bazą stał się Czarnków, a to dzięki przychylności władz samorządowych Miasta Czarnków, Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego jak i dyrekcji szkół LO w Czarnkowie gdzie kadra miała swój nocleg oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie dzięki której mieliśmy gdzie ćwiczyć.

Dla nie wtajemniczonych ultimate to gra zespołowa w której rzuca się dyskiem frisbee. A celem gry jest złapanie dysku w strefie punktowej przeciwnika. Mamy tu zatem stronę atakującą i obronę. Jest to sport bardzo dynamiczny i widowiskowy. Jedyny zespołowy sport bez sędziów! Najważniejszą częścią gry jest „spirit of the game” czyli prowadzenie gry w duch walki fair play na i poza boiskiem. To cały rytuał przed i po meczowy w którym istotnym elementem jest ogromny szacunek do przeciwnika. Zawodnicy sporne sytuacje rozwiązują na boisku między sobą.

Czarnków już nie staje się, a stał się ważnym ośrodkiem na mapie polskiej sceny ultimate. Zawodnicy lokalnego zespołu ATRE Indians Czarnków działającego przy czarnkowskim liceum mają realną szanse reprezentować nasz kraj z orzełkiem na piersi! Bycie częścią kadry narodowej każdego sportu to powód do dumy. Jeśli dotyczy to naszej młodzieży tym bardziej jesteśmy dumni z ich osiągnięć. Czy dostąpią tego zaszczytu zależy od ich pracy i zaangażowania. Proces selekcji trwa. Trzymajmy za nich kciuki i kibicujmy biało – czerwonym na sierpniowych mistrzostwach Europy i świata.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Artur Geremek Trener kadry narodowej U-17

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki