Zjednoczeni wokół fajnej idei

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Boisko do piłki plażowej, park kieszonkowy, dająca wytchnienie wiata czy blok wspinaczkowy – to tylko część, najbardziej widocznych dla oka działań, podjętych w czynie społecznym przez mieszkańców Krzyża Wielkopolskiego. Inwestycję za blisko 60 tysięcy złotych, i to - bezgotówkowo – zainicjowała i doprowadziła do końca Sylwia Brączkowska, wicedyrektor krzyskiego Zespołu Szkół.

REKLAMA

Zwykle podobne inwestycje realizowane są przez samorządy i finansowane z budżetu gminy. Te ostatnie nie są jednak z gumy, a priorytety często są zupełnie inne. Nie bacząc na realia, a mając przed oczyma konkretny cel, zjednoczona wokół wspólnej idei krzyska społeczność, uczniowie, absolwenci szkoły i przede wszystkim przedsiębiorcy jako sponsorzy dokonali rzeczy wielkiej, precedensowej wręcz w skali naszego powiatu. 

- Trzy lata temu, kiedy nieśmiało jeszcze myślałam o tym projekcie, nie śniło mi się nawet, że uda się zrealizować tak szeroko zakrojoną inwestycję. Po oddaniu do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego pomyślałam sobie, że to jest bobry czas na start. Obiekt sportowy prezentował się wspaniale, a za boiskiem pozostała niezagospodarowana przestrzeń. Latem 2018 roku rozpoczęłam akcję zachęcającą potencjalnych sponsorów do współtworzenia parku kieszonkowego przy nowym obiekcie – mówi Sylwia Brączkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wlkp. 

Jak to zwykle bywa, najtrudniejsze były początki. Bardzo wiele sił i środków zostało zainwestowanych w prace, których efekty były mało spektakularne, mowa o pracach związanych z niwelacją terenu. Różnice w poziomie wynosiły nawet pół metra. 

- Z pomocą przybył Pan Daniel Naruszewicz, który dostarczył dziesiątki wywrotek ziemi, ale wciąż było mało. Przez całe wakacje trwało więc nawożenie ziemi i wykopywanie boiska do piłki plażowej – wspomina wicedyrektor szkoły. 

Mówi ona również o tym, że kolejność realizowanych działań była co najmniej dziwna, bo nie do końca logiczna. Jednak wynikało to z dyspozycyjności sponsorów, a ostatecznie nie miało żadnego wpływu na efekt końcowy. Jesienią ubiegłego roku przy nowoczesnym boisku wielofunkcyjnym był tylko pusty, płaski plac. Stopniowo zaczęły pojawiać się na nim pierwsze rośliny, później obrzeża i kamyki oraz plac pod trejaż ogrodowy. Dopiero wiosną stanęła drewniana konstrukcja. Zamontowane zostały ławki i tablice informacyjne. Inwestycja zaczęła nabierać właściwych kształtów. Gmina Krzyż ufundowała sześcian do wspinaczki dla dzieci, który już wkrótce stanie na placu. 

Na dzisiejszy wygląd tego miejsca pracowało wielu ludzi, a pomagało jeszcze więcej sponsorów. Ostatecznie dzięki pracy, wysiłkowi i dobrej woli oraz bezinteresownemu wsparciu wielu ludzi powstało ciekawe, piękne i potrzebne miejsce. Korzysta z niego głównie młodzież, ale nie tylko. Największą wartością, poza samą inwestycją, jest w tym przypadku współpraca wielu środowisk, bo to łączy najbardziej. Coś co powstało wspólnym wysiłkiem będzie z pewnością bardziej doceniane i szanowane, a kto wie, może stanie się bodźcem do podjęcia kolejnej, wartej uwagi inwestycji.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / L.Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki