Żłobek w Wieleniu już działa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

W dniu 1 kwietnia swoją działalność rozpoczął Gminny Żłobek w Wieleniu, do którego zostało zapisanych 29 dzieci. Mimo, iż decyzją rządu do dnia 9 kwietnia żłobki zostały zamknięte, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2021r. do nowo powstałej placówki mogą uczęszczać dzieci rodziców, którzy są m.in. zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą czy pełniących służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny.

REKLAMA

Na budowę żłobka, Gmina Wieleń pozyskała fundusze z dwóch źródeł. Pierwszy strumień popłynął z rządowego programu ,,Maluch +”. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 1.056.000 zł i środkom własnym został wybudowany parterowy budynek, posiadający 2 sale dla 32 dzieci. Obiekt posiada zaplecze sanitarne dla dzieci oraz personelu, wózkarnię, gabinet pielęgniarki i dyrektora, pomieszczenie do wydawania posiłków. Przy obiekcie powstały miejsca parkingowego dla rodziców przywożących swoje pociechy samochodami. Natomiast z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskano 1.598.508,15 zł na realizacją projektu pn. „Wyruszamy do Gminnego Żłobka w Wieleniu!”. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego możliwym jest sfinansowanie wynagrodzenia personelu przez okres 21 miesięcy. Z dniem 1 kwietnia zatrudnionych zostało 5 opiekunek posiadających stosowne wykształcenie, pielęgniarka, 2 woźne oraz pomoc kuchenna. Nad całością czuwa doświadczony pedagog Teresa Mąka, która pełni funkcję dyrektora żłobka. W ramach projektu został sfinansowany zakup wyposażania szatni, dwóch sal, aneksu kuchennego, wózkarni oraz toalet. Sale wyposażone są w zabawki dostosowane do wieku dzieci. Na dziedzińcu żłobka powstał plac zabaw wyposażony w 2 bujaki, piaskownicę, zjeżdżalnię, pociąg oraz dwa domki.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Przemysław Grześkowiak SAO Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki