Znają powiat jak własną kieszeń

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

W jakiej gminie znajdują się jeziora: Radzyń Wielki, Lisie, Twardowskie i Perliste? W którym wieku Wieleń otrzymał prawa miejskie czy w których miejscowościach PCT znajdują się mosty na rzece Noteć ? Te i wiele innych pytań padło podczas V Konkursu Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim, organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Trzciance.

REKLAMA

W zmaganiach udział wzięły cztery trzyosobowe zespoły. Uczniowie mierzyli się z przeciwnikami aż w dziewięciu rundach tematycznych. Dotyczyły one m .in. takich zagadnień jak herby gmin, geografia i przyroda, statut powiatu, szkolnictwo ponadgimnazjalne czy rekreacja w powiecie. 

Najlepiej, do tej trudnej lekcji, przygotowali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z ZSO w Krzyżu Wlkp. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale gospodarzom – zawodnikom Liceum Ogólnokształcącego z Trzcianki, a „brązowy medal” zdobyli uczniowie Edukacji Lubasz. 

W jury konkursu zasiedli pracownicy Starostwa Powiatowego w Czarnkowie z przewodniczącą Wiolettą Szukajło, głównym specjalistą ds. kultury, sportu i współpracy samorządowej oraz Agnieszką Nowak i Agatą Michalską. 

– Dziewczyny z Krzyża zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy. Mogę śmiało powiedzieć, że były bezkonkurencyjne – mówi Wioletta Szukajło ze Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. 

Zwycięzcom nagrodę wręczyli Renata Grzyśnik, dyrektor LO w Trzciance i Ryszard Jabłonowski, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

– To ważne, żeby młodzież wiedziała gdzie mieszka. I nie mam tu na myśli tyko nazwy powiatu, co jest oczywiste. Ten konkurs pozwala spojrzeć na powiat z nieco innej perspektywy. Jestem pewien, że zawodnicy, którzy biorą w nim udział w przyszłością na pewno skorzystają z wiedzy, którą przyswoili na potrzeby tego konkursu – mówi Ryszard Jabłonowski, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. 

Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwali Dorota Barczak oraz Wawrzyniec Sulewski, nauczyciele LO w Czarnkowie.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / L.Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki