Zwiastuny Kultury 2022 w Gminie Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 24)

 

Inauguracja Roku Kulturalnego połączona z podsumowanie i podziękowaniem za minione kilkanaście miesięcy miała miejsce w Lubaszu. Spotkanie odbyło się po blisko dwóch latach przerwy spowodowanej sytuacją epidemiologiczną. Dzieci zostały zabrane w podróż kosmiczną z Kubusiem, do „Rozmowy o Lubaszu” zaproszenie przyjął prezes Banku Spółdzielczego w Czarnkowie pan Władysław Dymek, nagroda „Lubaski Jednorożec Kultury 2021” powędrowała do organizatorów Zlotu Fiata 126 p, a wisienką na torcie był koncert duetu Zbigniew Rolniczak i Tomasz Wyrzykowski.

REKLAMA

Formuła imprezy w dużej części jest stała i przebiega podobnie, jak w większości instytucji kulturalnych z naszego powiatu. Była prezentacja fotograficzna, kontynuacja cyklu „Porozmawiamy o Lubaszu”, w której pan prezes Władysław Dymek opowiedział o swoich wspomnieniach i spostrzeżeniach związanych z naszą piękną miejscowością. Były również podziękowania kierowane w stronę inicjatorów, animatorów, firm i instytucji zaangażowanych w animacje kulturalną, rozrywkową, sportową i rekreacyjną na terenie gminy Lubasz. Słowa uznania dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu skierował wójt gminy Marcin Filoda, przy wsparciu pań Przewodniczących i radnych gminy.

Zwiastuny rozpoczęły się dedykowanym dla najmłodszych mieszkańców spektaklem w wykonaniu pracowników GOK i Biblioteki Publicznej Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka oraz uczennicy Aleksandry Ozorkiewicz. Na recenzje musimy poczekać ale jest to niewątpliwie ciekawy kierunek, trafiający w potrzeby szerokiego grona mieszkańców naszej gminy.

Dużym zaskoczeniem dla laureatów „PCT Fanklub Fiata 126p i klasyków PRL” była nagroda „Lubaski Jednorożec Kultury 2021” ale wydźwięk dwóch edycji zlotu i ich charakter, angażujący ogromną ilość darczyńców, rozsławił Lubasz na całą Polskę, a młode mieszkanki Lubasza otrzymały duże wsparcie, co pozwoliło zrealizować najważniejszy cel tych imprez.

Swoistym podsumowaniem był przepiękny koncert, o brzmieniu balladowym duetu Zbigniew Rolniczak i Tomasz Wyrzykowski, którego tytuł brzmiał „Paryż musi poczekać”.

W tak wyjątkowym klimacie pożegnano jesień pod listopadowym niebem, życząc zdrowia i ciesząc się faktem, że po czasie, który w znaczący sposób ograniczał działania i codzienne swobody, udało się w pewnej części wrócić do normalności i z nadzieją spoglądać w przyszłość. Za minione kilkanaście miesięcy dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym, firmom, osobom i instytucjom współpracującym z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubaszu.

Impreza „Zwiastuny Kultury 2022” została zrealizowana w hali widowiskowo-sportowej, udostępnionej przez Szkołę Podstawową w Lubaszu, a technicznie wydarzenie pomogła zrealizować technika estradowa z Edukacji Lubasz oraz pan Marcin Mrówka.

 

Szymon Szwed

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu Zdjęcia Gracjan Dąbkowski

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki