Budowa kanalizacji sanitarnej na ulicy Sobieskiego

Zaplanowana na dwa lata inwestycja dobiega końca.  Ta ważna dla mieszkańców północnej części miasta inwestycja, przewidywała w pierwszym etapie budowę kanalizacji sanitarnej o długości 516 m i średnicy 200 mm oraz 20 przy-kanalików o łącznej długości 193 m. Dodatkowo zaplanowano kolektor kanalizacji sanitarnej tłocznej Ø 160, o długości 27,50 m oraz jedną przepompownię.

REKLAMA

W II etapie zaplanowano kolektor sanitarny o długości 369 m oraz 20 przy-kanalików o łącznej długości 193 m. Po przeprowadzonym przetargu wartość robót wyceniono na 630.000 zł., a realizację sfinansowano pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Wkrótce okazało się, że kolejni mieszkańcy rozpoczynają budowę domów. W tej sytuacji postanowiono o doprojektowaniu oraz wykonaniu dodatkowych przyłączy. Należało jednak dobudować kolejny odcinek kolektora sanitarnego Ø 200 o długości 220 m oraz 39 przy-kanalików o łącznej długości 397,5 m.

Aktualnie każda działka ma możliwość przyłączenia się do kanalizacji sanitarnej. Koszt robót dodatkowych wyniósł 242.000 zł i został sfinansowany ze środków własnych.

Ta ważna inwestycja stanowi zaledwie etap w planach spółki. Niedawno ukończono budowę kanalizacji na ulicy Dąbrówki, a jeszcze w tym roku zaplanowano budowę kanalizacji w rejonie ulicy Za Jeziorem.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marek Kupś Członek Zarządu Zakład Inżynierii Komunalnej Spółka z o.o.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki