Niewybuchy znalezione w lesie

29 marca br. w lesie na terenie gm. Krzyż Wlkp. znalezione zostały dwa granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej. O fakcie tym dyżurnego czarnkowskiej komendy powiadomił leśniczy. Krzyscy policjanci zabezpieczali "niebezpieczne znaleziska" do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

REKLAMA

29 marca br. około godziny 14:20 leśniczy z Leśnictwa Dębina w trakcie wykonywania prac leśnych w pobliżu Krzyża Wlkp. znalazł dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej. O fakcie tym powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Skierowani na miejsce krzyscy mundurowi pilnowali "niebezpieczne znaleziska" do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Złocieńcu. Jak się okazało, były to pochodzące z czasów II wojny światowej dwa granaty moździerzowe kal. około 80 mm. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy i zabrali do neutralizacji.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, ani też nie manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki