Podsumowanie pracy strażaków z powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego w minionym tygodniu

W minionym tygodniu strażacy z terenu powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego interweniowali podczas 15 zdarzeń. 9 z tych interwencji miało miejsce na obszarze chronionym przez JRG w Czarnkowie, natomiast 6 na terenie JRG w Trzciance.

REKLAMA

3 z ww. zdarzeń to pożary, natomiast 12 to miejscowe zagrożenia. Zdarzeniaodnotowane w ubiegłym tygodniu to m. in.:

  • 4 zdarzenia związane z niezachowaniem należytej ostrożności w ruchu drogowym. Jedno z ww. zdarzeń miało skutek śmiertelny,
  • wyciek gazu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym,
  • dwa pożary nagromadzonej sadzy w przewodzie kominowym,
  • dwie interwencje związane z usuwaniem substancji ropopochodnej z jezdni,
  • pożar trawy
  • interwencje związane z pomocą osobom bezpośrednio dotkniętym pandemiom koronawirusa oraz pomoc mieszkańcom powiatu w dotarciu do miejsca otrzymania szczepionki przeciw Covid – 19 (łącznie 5interwencji).

W minionym tygodniu kontynuowana była akcja szczepień strażaków. Tylko w zeszłym tygodniu pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 18 przedstawicieli strażackiej formacji z terenu powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego. Od początku akcji szczepiennej szczepieniu poddało się 115 strażaków PSP i OSP z terenu powiatu.

Po raz kolejny Komenda Powiatowa PSP w Czarnkowie apeluje o niewypalanie traw w związku z okresem wiosennym. Każdego roku odnotowujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu tego typu pożarów.Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi a także łąkom, lasom itd. Nie bez znaczenia jest również aspekt środowiskowy. Ofiarą ognia padają żyjące dziko zwierzęta, takie jak jeże, zające czy kuropatwy, a ziemia na pogorzeliskach staje się jałowa. Konsekwencje prawne w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracowanie: asp. Artur Kłos Zdjęcie: JRG Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki