Pożar w Wapniarni

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

24 marca a br. o godzinie 20:17 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Wapniarnia III.

REKLAMA

Do zdarzenia zadysponowano siły i środki z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Trzciance i Czarnkowie, Ochotniczą Straż Pożarną z Białej, Stobna i Trzcianki oraz Oficera Operacyjnego z Komendy Powiatowej PSP w Czarnkowie. Na miejsce przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano w pełni rozwinięty pożar poddasza. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się łaty, belki stropowe, krokwie i trzech prądów wody do środka budynku. Ze względu na silne zadymienie zastosowano wentylację nadciśnieniową w celu poprawy widoczności. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki poszycia dachowego w celu dogaszenia zarzewi ognia. Końcowym etapem działań było sprawdzenie kamerą termowizyjną wszystkich pomieszczeń oraz stanu atmosfery gazowej w budynku.

W działaniach gaśniczych udział brało 9 zastępów 29 strażaków.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracowanie: mł. kpt. Ireneusz Łukaszewski Zdjęcia: JRG Trzcianka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki