Punkt Szczepień Powszechnych w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Do Narodowego Programu Szczepień jako Punkty Szczepień Powszechnych dołączy także Trzcianka. Już w tym miesiącu każdy mieszkaniec gminy będzie mógł zaszczepić się blisko swojego miejsca zamieszkania.

REKLAMA

Od 18 maja br. rusza punkt szczepień powszechnych, który będzie znajdował się w Hali Widowiskowo-Sportowa przy ul. Żeromskiego 28 w Trzciance, w którym szczepienia realizować będzie Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance.

Szczepienia przeprowadzane będą przez 2 zespoły szczepiące, w których skład wchodzą ok. 4 osoby: 1-2 osoby kwalifikujące i 2 wykonujące szczepienia (kwalifikacja i szczepienie mogą być wykonywane przez tę samą osobę), prócz tego 2 osoby w administracji. W punkcie szczepień zapewniona zostanie także osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy: lekarz lub ratownik medyczny. Jeden zespół powinien być w stanie wykonać średnio min. 100 szczepień dziennie, czyli w tym przypadku ok. 200 osób dziennie.

Na szczepienie można się zapisać przez Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię 989 lub przez e-rejestrację na stronie gov.pl/szczepimysie. Punkt szczepień powszechnych w Trzciance uruchomi także numer telefonu, pod którymi osoby posiadające e-skierowanie na szczepienie mogą wpisywać się na listę 67 352 73 69 lub 784 631 962.

Osoby zarejestrowane do szczepień, przed wykonaniem szczepienia zobowiązane są do wypełnienia „Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Poniżej zamieszczamy w linku formularz w pdf. Będzie on dostępny również w formie papierowej w Punkcie Szczepień, jednak zachęcamy do jego spokojnego wypełnienia w domu i zabranie ze sobą na szczepienie w wyznaczonym terminie, co pozwoli skrócić czas realizacji procedury ---> Formularz

Szczegółowe informacje w sprawie funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych w Trzciance przekażemy po uzyskaniu ostatecznej decyzji co do organizacji i godzin działania punktu.

- Walka z koronawirusem jest w tej chwili naszym najważniejszym zadaniem, a jej wygranie jedyną gwarancją powrotu do normalności. Zaszczepienie wszystkich mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, w założeniu projektu ma potrwać do końca sierpnia bieżącego roku.– mówi Feliks Łaszcz starosta czarnkowsko-trzcianecki – Mamy wypracowany system, dlatego możemy błyskawicznie zacząć działać. Warunkiem szybkiego przeprowadzenia szczepień jest jedynie dostęp do odpowiedniej liczby szczepionek. – dodaje starosta.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki