"Serce za serce"

W większości domów zalegają kolorowe, plastikowe nakrętki, które wcześniej były przyjmowane w szkołach i przedszkolach. Od czasu wybuchu pandemii i ograniczenia dostępu do placówek edukacyjnych przenosimy je w naszych domach z kąta w kąt. Już teraz można odetchnąć z ulgą i idąc na spacer, do kościoła, pracy, czy na zakupy wrzucić je do specjalnie przygotowanego pojemnika. Ogromne, czerwone, metalowe serce pojawiło się przy kościele św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Dora Metal Sp. z o. o. w ramach akcji „Serce za serce” ufundowała pojemnik, a tym samym dołożyła swoją cegiełkę do ochrony środowiska oraz pomocy potrzebującym.

REKLAMA

Co do samych nakrętek, zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Jedno takie serce pomieści około 75 kilogramów plastiku. Akcja jest charytatywna i edukacyjna - ma na celu pomoc osobom potrzebującym oraz podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców. Pierwsze plastikowe nakrętki wrzucili do serducha dyrektor sprzedaży Dora Metal Tomasz Nawrot oraz ks. Marcin Gawarzewski z parafii pw. św. Marii Magdaleny. Tym samym, dzięki współpracy, inicjatywa doczekała się realizacji.

- My już wrzuciliśmy pierwsze nakrętki do serca, a teraz kolej na mieszkańców Czarnkowa i okolicznych miejscowości - powiedział Tomasz Nawrot. - Wypełniajcie serce nakrętkami, bo dobro zawsze wraca z podwójną siłą.

Po wypełnieniu serca zgromadzone nakrętki ks. proboszcz Krzysztof Sobkowiak przekaże na szczytny cel.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: www.dora-metal.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki