Zakończono rozbudowę trzcianeckiego szpitala

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

9,5 mln zł za ponad 715 metrów kwadratowych szpitalnych oddziałów – to ostateczny koszt inwestycji, zrealizowanej w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance. Oprócz wybudowania nowego obiektu, dokonano również modernizacji istniejącej części, a całość doposażono w niezbędny sprzęt. Przedsięwzięcie udało się zakończyć mimo trudnego czasu pandemii.

REKLAMA

Plan to podstawa

Przygotowania do inwestycji, polegającej na rozbudowanie budynku głównego szpitala czterokondygnacyjnej części o łącznej powierzchni użytkowej 715,73 m2 rozpoczęły się w 2018 roku. Powstała wówczas dokumentacja projektowa, na podstawie której możliwe było ogłoszenie przetargu. Jej koszt to blisko 90 tysięcy złotych, a środki na ten cel zostały przekazane z budżetu powiatu. Przystąpiły do niego 4 firmy, a wygrała oferta, którą złożył Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy z Chodzieży. Kwota inwestycji opiewała na sumę 7 844 000,00 złotych. Ostatecznie rozbudowa szpitala kosztowała 9,5 miliona złotych. Większa część tej sumy to środki własne szpitala (ponad 6,8 mln. zł, w tym 2,5 mln zł pochodzące z zaciągniętego kredytu inwestycyjnego). Ponad 2,5 mln zł na inwestycję pochodziło z budżetu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Znacząco wyższa, finalna kwota inwestycji wynika z koniecznych do przeprowadzenia prac dodatkowych, które wyniknęły w trakcie inwestycji. Były to między innymi prace budowlane związane z dodatkową wylewką betonową, instalacją sygnalizacji przeciwpożarowej i instalacją oświetlenia ewakuacyjnego, a także wymianą stolarki okiennej i remontem dachu starej części budynku.

Dobre tempo

18 lipca 2019 roku w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance odbyło się oficjalne podpisanie umowy wykonania inwestycji pn. Przebudowa i rozbudowa budynku Szpitala.

W spotkaniu uczestniczył Mirosław Szymajda - dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance i jego zastępca, Sławomir Kryger - wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki oraz właściciel generalnego wykonawcy.

Przekazanie placu budowy, czyli wszystkich pięter budynku głównego, przeznaczonych do modernizacji, nastąpiło z końcem 2019 roku, a planowany termin oddania budynku określono na maj 2020 r. Zgodnie z projektem na pierwszej kondygnacji zaplanowano salę do ćwiczeń, przeznaczoną na potrzeby oddziału rehabilitacyjnego oraz salę konferencyjną. Na drugim poziomie - trzy nowe sale, wyposażona w trzy łóżka sala intensywnej terapii, sala do cięć cesarskich oraz trzyłóżkowa sala wybudzeń z zapleczem. Trzecie piętro to nowy oddział noworodkowy, a także blok porodowy wyposażony w dwa stanowiska z nowoczesnymi łóżkami porodowymi. Przyszłe mamy mają do dyspozycji komfortowe sale, z węzłami sanitarnymi. Czwarty poziom to przedłużenie istniejącego oddziału chirurgicznego wraz z pododdziałem chirurgii urazowo – ortopedycznej.

- Oprócz rozbudowy, została również wyremontowana pozostała część istniejącego już budynku oraz odnowiona została cała jego elewacja – mówi Mirosław Szymajda, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance.

Dodaje on również, że pomimo ogłoszonego w marcu 2020 roku stanu epidemicznego w Polsce, realizacja rozbudowy nie została zakłócona. Ostateczne przekazanie obiektu nastąpiło 30 listopada 2020 roku. Dopełnieniem całej inwestycji było otrzymanie dotacji na zakup sprzętu i aparatury medycznej tj. stół operacyjny, diatermia chirurgiczna, zestaw laparoskopowy z zestawem do artroskopii, 2 respiratory, 2 łóżka porodowe i 4 łóżka wielofunkcyjne, na kwotę 1.310.299,00 zł, z czego 1.000.000,00 zł stanowiły środki z Budżetu Państwa, 250.000,00 zł środki z Budżetu Gminy Trzcianka i 60.299,00 zł środki z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

- Dziękuję wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, firmom współpracującym i pracownikom szpitala, którzy przyczynili się do rozpoczęcia i zakończenia inwestycji, w trudnym i niepewnym czasie pandemii. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na komfortowe warunki lokalowe oraz nowy sprzęt medyczny – mówi dyrektor szpitala.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Ludwika Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki